was successfully added to your cart.

W moim podążaniu za wersetami związanymi z pieniędzmi, majątkiem i zasobami znowu napotkałam na wiersze odnoszące się do mądrości.

W jednym ze swoich pierwszych postów pisałam już o mądrości. Jednak fragment, który dzisiaj chcę przytoczyć, jest mocny i dosadny. Mądrość w tym miejscu jest wyraźnie spersonifikowana i mówi o sobie:

„U mnie jest rada i zdrowy rozsądek; mam rozum, mam także moc. Dzięki mnie królują królowie i władcy wydają sprawiedliwe prawa. Dzięki mnie rządzą książęta i dostojnicy sądzą sprawiedliwie. Miłuję tych, którzy mnie miłują, a którzy mnie gorliwie szukają, znajdują mnie. U mnie jest bogactwo i sława, trwałe dobra i powodzenie. Mój plon jest lepszy niż złoto, złoto wyborne, a moje wyniki lepsze, niż doborowe srebro. Chodzę ścieżką sprawiedliwości, drogami prawa, darząc bogactwem tych, którzy mnie miłują, i napełniając ich skarbce.” Prz. 8, 14 – 21

Przytoczony cytat, a także wersety po nim następujące wskazują, że Jezus jest mądrością.

Jeżeli założymy, że Jezus jest mądrością, to wtedy gdy szukamy powodzenia, szukajmy Jezusa, gdy szukamy sławy, szukajmy Jezusa, gdy szukamy czegoś cenniejszego niż złoto i złoto nie wystarcza, szukajmy Jezusa, gdy pragniemy prawdziwego bogactwa, szukajmy Jezusa!

Wiem, że nie jest łatwo. Każdego dnia stykając się z naszymi znajomymi goniącymi za coraz większymi pieniędzmi, mamy pokusę zrobić to samo. Jest pewnego rodzaju rywalizacja, kto będzie jeździć lepszym samochodem, kto zamieszka w większym domu. Tak łatwo ulec temu pędowi. Nie jest złe posiadanie ładnego samochodu czy dużego domu. Bóg nie ma nic przeciwko temu. Bogu jednak przede wszystkim zależy na naszym sercu. Nie zależy Mu tak bardzo na naszym pięknym samochodzie, czy dużym domu, jak zależy Mu na tym, by nasze serca były blisko Niego. Jeżeli nasze serca będą patrzyły na Jezusa, jeżeli będziemy za Nim podążali, to jestem przekonana, że Bóg przyda nam to, co jest nam potrzebne i niezbędne. Mądrość (Jezus) mówi:

„Mój plon jest lepszy niż złoto, złoto wyborne …”

Co jest cenniejsze niż złoto?

Złoto jest symbolem czegoś bardzo wartościowego, czegoś niezwykle cennego i drogiego. Biblia mówi nam, że przebywając z Jezusem zyskujemy coś nieporównywalnego ze złotem, ba! ze złotem wybornym, złotem najwyższej próby. Świat, w którym żyjemy nauczył nas czegoś przeciwnego. Miarą wartości człowieka stają się pieniądze. Jezus natomiast w jednej ze swoich wypowiedzi nazywa pieniądze najmniejszą rzeczą. Żyjemy w czasach, gdzie przestawione zostały te wartości. Pozwoliliśmy, by pieniądze urosły z najmniejszej rzeczy do wielkiej wartości.

Czy nie przesadzam?

Spójrzmy na obecny kryzys gospodarczy. Czym został wywołany? Otóż obecny kryzys finansowy jest wynikiem przestawienia wartości pieniądza. Coś, co według Bożego planu, jest najmniejszą rzeczą, stało się pożądaniem i znaczeniem samym w sobie. Niektórzy ludzie chcieli więcej pieniędzy, ciągle więcej i więcej. I właśnie ta chciwość wielu doprowadziła do kryzysu. Została odwrócona prawdziwa kolej rzeczy. Z wielką uwagę obserwuję papieża Franciszka, który uczy, jaka powinna być hierarchia wartości. Nie, nie chodzi o to, by być biednym i do tego dążyć, ale chodzi o prawdziwą, Bożą kolejność wartości. Kto jest najważniejszy? Kto zajmuje pierwsze miejsce w naszym życiu i naszych sercach?

Wiem jedno, że to Bóg powinien zajmować pierwsze miejsce w naszych sercach, a nie pieniądze.

To Bóg powinien nas prowadzić, a nie chęć zarobienia dużych pieniędzy. To Bóg powinien do nas mówić i nas prowadzić, a nie pożądanie rzeczy. Czy możemy sobie wyobrazić, jakie byłoby nasze życie, gdybyśmy zawsze kierowali się tym, co Bóg mówi do nas i jak nas prowadzi. Czasami zmienia się to, co nas prowadzi. Wiem, że jeśli pozwolimy Jezusowi być pierwszym w naszym życiu i jeżeli pozwolimy, by to On nas prowadził i będziemy szukać Go z całych sił, to będziemy mieć mądrość i prowadzenie, to znajdziemy prawdziwe bogactwo, doświadczymy rzeczy dużo cenniejszych niż złoto wyborowe i Bóg napełni nasze skarbce.

Artykuł zamieszczony za zgodą autorki, źródło: https://wp.me/p38O5l-9W

Polecane pozycje ze sklepu Crown

Kupując w naszym sklepie stajesz się częścią tego, jak pomagamy innym.

DANE FUNDACJI

Fundacja Crown
ul. Zamiejska 7
05-800 Pruszków

Coś nie działa? Napisz