was successfully added to your cart.

„Lęk przed ludźmi nastawia na człowieka sidła, lecz kto ufa Panu, ten jest bezpieczny.” (Sal.29.25)

Jest siła i moc dostępna tylko dla Bożych dzieci. Jest pokój i zaufanie, które Bóg pragnie zlewać na Ciebie codziennie. Diabeł zaś używa strachu i lęku, aby przejąć kontrolę nad moim i twoim życiem.

Kto ufa Panu – jest bezpieczny!

Poprzez strach pokazuje nam gdzie iść, a gdzie nie, pokazuje nasz obraz wykrzywiony w pryzmacie lęku. Naznacza nam granicę działania, przesłaniając zupełnie Bożą perspektywę. Wreszcie, próbuje nam wmówić, że Boże obietnice i Słowo nie są dla nas. Dla innych może tak – lecz nie dla mnie.
A Bóg przecież nie dał nam Ducha strachu i zmartwienia, lecz odwagi i logicznego myślenia. To powinno być dla nas motywacją do działania każdego dnia, kiedy przychodzą do nas   złe myśli, czy sytuacje. Nie strach i lęk, a świadomość co Bóg może uczynić w tej sytuacji. Obojętnie czy jesteś pracownikiem czy pracodawcą, Boże działanie, Jego obietnice i moc są dla każdego z nas. W mojej pracy musiałem nauczyć się zaufania do Bożych obietnic, gdy zawierałem umowy na wysokie kwoty, nie wiedziałem, czy dany towar sprzedam. Takie lub inne myśli strachu i lęku przeciwnik mi serwował, ale kto ufa Panu – jest bezpieczny!

Kryzys, brak koniunktury…

…złe relacje z ludźmi, niedobre wieści z rynków finansowych – tym wszystkim karmi się świat. Pokarm Bożych dzieci daje siłę i moc do przezwyciężania trudności. I nie mówię tu wcale, aby kolorować rzeczywistość, ale aby w mocy Ducha Świętego i Bożego Słowa móc się przeciwstawiać temu, co nas ogranicza.
Bóg wzywa nas dzisiaj, byśmy odwrócili nasze oczy od okoliczności. Nie oceniaj niczego według swojej obecnej kondycji. Jego posilenie do Ciebie nadejdzie niezawodnie, jak po nocy przychodzi świt.
Nie pozwól, by opanował cię strach!

„Ten mówi do Pana: Ucieczko moja i twierdzo moja, Boże mój, któremu ufam. Bo On wybawi cię z sidła ptasznika i od zgubnej zarazy. Piórami swymi okryje cię. I pod skrzydłami Jego znajdziesz schronienie. Wierność Jego jest tarczą i puklerzem). Nie ulękniesz się strachu nocnego, ani strzały lecącej za dnia.”( Ps.91.2-5)

Artykuł zamieszczony za zgodą autora, źródło: http://portalcel.pl/jestes-bezpieczny-bog-a-finanse

Polecane pozycje ze sklepu Crown

Kupując w naszym sklepie stajesz się częścią tego, jak pomagamy innym.

DANE FUNDACJI

Fundacja Crown
ul. Zamiejska 7
05-800 Pruszków

Coś nie działa? Napisz