was successfully added to your cart.

Upłynął już prawie tydzień od mojego poprzedniego wpisu. Mam nadzieję, że to, co dzisiaj napiszę będzie znowu dla kogoś zachęceniem lub pomocą. Jeśli tak, proszę daj mi znać. Dzisiaj chciałabym skupić się na wersecie z Prz. 3, 33.

Klątwa Pana spoczywa na domu bezbożnego, lecz
błogosławi On mieszkaniu sprawiedliwych. (Biblia Warszawska)

Fragment ten jest raczej prosty w interpretacji.

Przekleństwo, czy niepowodzenie, jak możemy powiedzieć współczesnym językiem spotyka ludzi bezbożnych (hebr. rasha). Pewnie zastanawiamy się, kim są ci ludzie bezbożni? W takim prostym tłumaczeniu ludzie bezbożni, to ludzie, którzy żyją bez Boga. Mając jednak na uwadze znaczenie hebrajskiego słowo „rasha”, możemy też powiedzieć, że są to grzesznicy, źli ludzie, przestępcy, zbrodniarze.

Pewnie niektórzy z nas poczuli się lepiej i pomyśleli: „Uf! To nie ja”. Ale chcę zwrócić uwagę na to, że Pismo Święte często przeciwstawia sobie 2 rodzaje ludzi: bezbożnych i sprawiedliwych. Czyli można być albo bezbożnym, albo sprawiedliwym. Dzisiaj, w czasach Nowego Testamentu, powiemy, że ludzie bezbożni, to ludzie, którzy nie uwierzyli w Boga i nie wyznali Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela, zaś ludzie sprawiedliwi, to są z kolei Ci, którzy oddali swoje życie Bogu. To, co powiedziałam wynika m. in. z Listu do Rzymian, w którym czytamy:

„… gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,  i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie, którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę, dla okazania sprawiedliwości swojej przez to, że w cierpliwości Bożej pobłażliwie odniósł się do przedtem popełnionych grzechów, dla okazania sprawiedliwości swojej w teraźniejszym czasie, aby On sam (Jezus) był sprawiedliwym i usprawiedliwiającym tego, który wierzy w Jezusa.” Rz. 3, 23 – 26

Z cytowanego dzisiaj fragmentu Przypowieści Salomona wynika, że bezbożnemu nie wiedzie się dobrze, ale nad mieszkaniem sprawiedliwego jest błogosławieństwo Pana. Oznacza to, że Ci, którzy żyją bez Boga, nie mają prawdziwego Bożego błogosławieństwa, napotykają ciągłe przeszkody. Natomiast Ci, którzy powierzyli swoje życie Bogu i chodzą Jego drogami mogą doświadczać nad swoim domem, nad swoją rodziną, nad swoimi relacjami, nad swoja pracą, nad swoim mieniem itd. prawdziwego Bożego powodzenia.

Nie chcę jednak, abyśmy słowo błogosławieństwo rozumieli jako pieniądze. Błogosławieństwo to dużo więcej niż pieniądze. Pismo Święte mówi, że pieniądze są najmniejszą rzeczą czy sprawą (np. Łk. 16, 10 – 11). Dlatego też, kiedy mówimy o błogosławieństwie powinniśmy myśleć o rzeczach dużo ważniejszych niż pieniądze. Rzeczami, jeśli mogę to tak nazwać, większymi od pieniędzmi są np. Boża przychylność, Boża obecność, inni ludzie, zbawienie, służba, rodzina, przyjaciele. Kiedy zatem Bóg mówi, że błogosławi mieszkaniu sprawiedliwych, to mówi, że wypełnia ich dom swoją obecnością, że daje im swoją przychylność, że daje im kochającą rodzinę, że daje im przyjaciół, że zaspakaja ich potrzeby, że jest z nimi w każdym czasie, że pomaga im przechodzić trudności, sprawia, że powodzi im się w pracy, w biznesie, w służbie, itd.

Dlatego jeśli jeszcze ktoś z nas nie powierzył swojego życia Jezusowi, zachęcam do tego poprzez odmówienie krótkiej modlitwy, np. takiej jak ta niżej:

„Boże, wiem, że zgrzeszyłem przeciwko Tobie i zasługuję na karę. Ale Jezus wziął na siebie karę, na którą zasłużyłem, tak, byś mógł mi przebaczyć, jeśli w Niego uwierzę. Odwracam się od mojego grzechu i ufam, że mnie zbawisz. Wyznaję, że Jezus stał się moim osobistym Panem i Zbawicielem! Dzięki Ci za Twoją cudowną łaskę i przebaczenie – dar życia wiecznego! Amen!”

Nie ma nic cudowniejszego, jak prawdziwe Boże błogosławieństwo nad życiem. Dlatego, powierz swoje życie Bogu, odwróć się od grzechu i nieuczciwości, chodź Jego drogami, a doświadczysz cudownego Bożego błogosławieństwa. Nie czekaj, ale obierz kierunek Bożego błogosławieństwa.

Artykuł zamieszczony za zgodą autorki, źródło: https://wp.me/p38O5l-4W

Polecane pozycje ze sklepu Crown

Kupując w naszym sklepie stajesz się częścią tego, jak pomagamy innym.

DANE FUNDACJI

Fundacja Crown
ul. Zamiejska 7
05-800 Pruszków

Coś nie działa? Napisz