Filmy z serii Boże rozwiązania można oglądać w domu – w gronie rodziny i znajomych lub stosować jako narzędzie ewangelizacyjne w kościele, w szkole, na innych spotkaniach. Do każdego filmu dołączona jest broszurka, która zawiera propozycję dyskusji, którą można przeprowadzić po obejrzeniu filmu. Celem takiej rozmowy jest zachęcenie jej uczestników do poznania i przyjęcia BOŻYCH ROZWIĄZAŃ dla swoich problemów i dla swojego życia.
Jak przeprowadzić spotkanie w domu?
Na przykładzie filmu pt. „Wywyższony”
1. Zaprosić rodzinę/znajomych na ciekawy film z dyskusją.
2. Przed włączeniem DVD wręczyć każdemu Broszurkę (wcześniej przygotować odpowiednią liczbę broszurek – przewodników do dyskusji) i przeczytać lub powiedzieć własnymi słowami WPROWADZENIE (Broszurka – s. 18).
3. Poprosić dwóch gości o przeczytanie z Pisma świętego wcześniej przygotowanych i zaznaczonych fragmentów: J 3,1-17 oraz Lb 21,4-9
4. Wspólnie obejrzeć FILM.
5. Animować dyskusję/rozmowę poprzez zadawanie pytań:
· Z jakich powodów Izraelici narzekali na pustyni? Do czego tęsknili?
· Z jakich powodów my często narzekamy na sytuację? Można zachęcić innych do wypowiedzi opowiadając własną historię np. o jakimś życiowym rozczarowaniu sprzed nawrócenia i dać czas innym na wypowiedź.
· W jaki sposób Bóg opiekował się swoim ludem na pustyni? Co im zapewniał?
· Czy ktoś z obecnych doświadczył Bożej opieki w trudnej sytuacji? Można zachęcić innych do wypowiedzi opowiadając swoją historię np. o utracie pracy, o chorobie, o stracie bliskiej osoby, o innym trudnym doświadczeniu i dać czas innym na wypowiedź.
· Jezus wiedział o co chciał Go zapytać Nikodem dlatego odpowiedział mu, że trzeba się narodzić powtórnie aby wejść do królestwa Bożego. Czy zastanawiamy się dokąd zmierzmy w życiu? Jaki jest nasz cel? Do czego my powinniśmy narodzić się powtórnie? Może np. do bliskiej relacji z Chrystusem lub do zarządzania pięniędzmi po Bożemu. Można w formie świadectwa opowiedzieć o przemianie, której doświadczyliśmy jako zarządcy Bożej własności na ziemi.
· Inne tematy, które wynikną w czasie rozmowy.
6. Zaproponować obejrzenie wypowiedzi Nikodema.
7. Zaproponować CHWILĘ OSOBISTEJ REFLEKSJI na podstawie punktów (Broszurka – s. 23 ).
8. Po chwili ciszy zaproponować PODSUMOWANIE.
9. Na zakończenie można obejrzeć NAUCZANIE CHUCKA BENTLEYA.
10. Spotkanie zakończyć krótką MODLITWĄ.
Jak przeprowadzić spotkanie w szkole, w kościele, w innym miejscu?
1. Zaproponować obejrzenie filmu na spotkaniu, którego jesteśmy gościem.
2. Zrobić WPROWADZENIE do filmu (Broszurka – s. 18).
3. Włączyć projekcję filmu.
4. Zaproponować krótką rozmowę na temat obejrzanej historii. Zadawać pytania podobne jak na spotkaniu w domu jednak w publicznym miejscu nie można oczekiwać zbyt osobistych odpowiedzi.
5. Na zakończenie rozmowy można powiedzieć krótkie świadectwo nt. swojego przyjęcia Jezusa jako Pana i Zbawiciela i o tym co Jezus zmienił w naszym życiu od tamtego czasu – podać trzy przykłady.
6. Zaproponować obejrzenie wypowiedzi Nikodema informując, że na zakończenie Nikodem poprowadzi modlitwę, do której można się przyłączyć.
7. Zakończyć spotkanie wspólną modlitwą z uczestnikami.
8. Jeżeli spotkanie ma charakter ewangelizacyjny można wykorzystać z płyty dodatek: cztery prawa duchowego życia lub przedstawić te prawa własnymi słowami.