was successfully added to your cart.

Pieniądze są takim papierkiem lakmusowym naszej relacji z Bogiem. Pokaż mi swoje finanse, a powiem ci, jak wygląda Twoje życie z Jezusem. Coś w tym jest.

Ilość pieniędzy, jakie posiadamy nic nie oznacza.

Nie oznacza, że jesteś bogaty lub jesteś biedny, nie oznacza, że jesteś lepszy lub gorszy, nie oznacza, że jesteś bardziej lub mniej wybrany. Oznacza tylko tyle, że posiadasz większą lub mniejszą odpowiedzialność. Bo:

„Komu wiele dano, od tego wiele będzie się żądać, a komu wiele powierzono, od tego więcej będzie się wymagać.” Łk 12, 48

Ja wierzę, że Bóg powierza niektórym osobom dużo pieniędzy i jednocześnie powierza im dużą odpowiedzialność za to, co zrobią z tymi pieniędzmi. Pieniądze, jakie otrzymujemy od Boga, mają swój cel. Bóg chce użyć je z określonym przeznaczeniem. One nie mają tylko służyć tobie, aczkolwiek też, ale mają swoje przeznaczenie do wykonania. I to też jest twoja odpowiedzialność, aby odkryć, czemu one mają służyć. Nigdy nie potępiajmy się za to, że posiadamy pieniądze, ale prośmy Boga, aby nam pokazał, jak je chce użyć. Możemy się modlić w ten sposób:

„Drogi Ojcze, dziękuję Ci za to, co mi powierzasz. Proszę pokaż mi, jak chcesz, bym użył pieniądze, które mi dajesz. Kogo powinienem obdarować? Co mam sponsorować? Jakie przedsięwzięcie mam wesprzeć? Prowadź mnie w tym. Chcę, aby moje pieniądze uwielbiały Ciebie i przyczyniały się do rozszerzania Twojego Królestwa”

A co z tymi, co mają mniej pieniędzy, co być może ledwo wiążą koniec z końcem.

Bóg dla ciebie również ma plan. Na pewno masz mnóstwo wspaniałych darów, którymi możesz usługiwać innym. Też dziękuj Bogu, za to co masz i wykorzystuj na Bożą chwałę to, co masz. Jeżeli nie możesz wspierać kogoś finansami, możesz się modlić o kogoś innego, możesz spotkać się z kimś, kto tego bardzo potrzebuje, możesz mówić ludziom dookoła miłe i zachęcające słowa, możesz podzielić się z innymi ewangelią. Na prawdę dużo możesz.

Niezależnie od tego, czy mamy pieniądze, czy też ich nie mamy, możemy być hojnymi dawcami.

Przypomniała mi się jedna historia z Nowego Testamentu, a mianowicie historia ubogiej wdowy, która dała Bogu 2 grosze. Jezus powiedział, że ona dała więcej niż wszyscy inni, bo inni dawali to, co im zbywało, a kobieta ta dała wszystko, co miała na swoje utrzymanie.

Na koniec dziękuj za to, co masz, nawet, jeśli masz niewiele. Ucz się wdzięczności.

Wdzięczność otwiera wiele drzwi. Wykorzystuj na Bożą chwałę to, co masz i nie narzekaj. Ciesz się, bo radość Pana jest naszą siłą. Dawaj, dawaj, dawaj i dawaj to, co Bóg ci powierza. To nie jest przypadek, że masz to, co masz. To Boży plan dla twojego życia. Bóg dał Ci, abyś to wszystko wykorzystał dla Jego Królestwa. My możemy dawać, bo Bóg jest dawcą. On dał nam przykład hojnego dawania, kiedy dał Swojego Syna, a razem z Nim dał nam wszystko inne (Rz. 8, 32). Zwróćcie uwagę, że Bóg dał Swojego Syna, a zyskał wielu synów, jakimi my jesteśmy. Więc cokolwiek dajemy, zyskamy więcej. Kiedy i jak? Nie wiem. Duch Święty wieje jak chce, słyszysz szum wiatru, ale nie wiesz skąd przychodzi i dokąd wieje. Po prostu dawaj!

Artykuł zamieszczony za zgodą autorki, źródło: https://wp.me/p38O5l-iE

Polecane pozycje ze sklepu Crown

Kupując w naszym sklepie stajesz się częścią tego, jak pomagamy innym.

DANE FUNDACJI

Fundacja Crown
ul. Zamiejska 7
05-800 Pruszków

Coś nie działa? Napisz