was successfully added to your cart.

W końcu udało mi się zebrać do napisania kolejnej części „Pieniędzy i życia”. Tyle się działo od początku kwietnia. Mam nadzieję, że czekającym na kolejny wpis na blogu to jakoś wynagrodzę.

Pamiętacie, ostatnim razem zajmowaliśmy się następującym fragmentem:

Skarby zdobyte bezprawnie nic nie pomogą, lecz sprawiedliwość ratuje od zguby. Pan nie dopuści, aby sprawiedliwy głód cierpiał, lecz udaremnia żądzę bezbożnych.” Prz. 10, 2 – 3

Poprzednio skupiliśmy się w zasadzie na pierwszej części tego cytatu. Dzisiaj chciałabym napisać, jak rozumiem drugie zdanie: „Pan nie dopuści, aby sprawiedliwy głód cierpiał, lecz udaremnia żądzę bezbożnych”. Kiedy przystępowałam do napisania postu „Pieniądze i życie” wysłałam najpierw ten fragment do mojego znajomego z Izraela z prośbą, aby przetłumaczył mi jego znaczenie z hebrajskiego na polski. Jesteście ciekawi jak brzmi bezpośrednie tłumaczenie? Nie będę trzymać Wam dłużej w niepewności. Oto, jaką otrzymałam odpowiedź: „Nie wygłodzi Pan Bóg duszy sprawiedliwego i niepobożnych odeprze„.

Niesamowite, prawda? Nic dodać, nic ująć.

Miałam ostatnio kilka rozmów z osobami wierzącymi, którzy doświadczają trudności finansowych.

Przyczyny są różne. Nie chcę tutaj roztrząsać przyczyn problemów finansowych. Mam jednak dla Was dobrą wiadomość, Bóg nie dopuści, abyśmy cierpieli głód. Bóg jest tym, który zaopatruje. Wierzę, że niezależnie od tego, jakie to są trudności, Bóg myśli o nas i bardzo nas kocha i chce nam pomóc! On nigdy nie zapomniał o swoich dzieciach. Czasami może się nam wydawać, że jesteśmy sami z naszymi problemami, że nawet Bóg o nas zapomniał. Ale to nie prawda! Najwyższy cały czas o nas myśli. Słowo Boże mówi, że On się nie męczy i nie zasypia, a do tego zaspakaja wszystkie nasze potrzeby! Wszechmogący Bóg może wszystko! Może pomóc i mnie i Tobie. On jest dobry!

Nie bój się! Zamknij na chwilę oczy i zobacz, jak Pan Bóg stwarza niebo, ziemię, gwiazdy, galaktyki, jak stwarza zwierzęta, rośliny, góry, morza, oceany.

Widzisz to? Czy mógłby mieć za mało mocy, aby nam pomóc? Myślę, że nie. Skoro miał moc, aby stworzyć góry, morza, oceany, całe galaktyki, to ma moc, aby pomóc nam w rozwiązaniu naszych trudności.

A teraz przypomnijmy sobie historię Jezusa. Pamiętacie, jak szło za Nim 5 tysięcy ludzi i Jezus powiedział uczniom, aby ich nakarmili.

Na to ci odrzekli, że mają tylko 5 chlebów i 2 ryby. Wyobrażacie sobie? Pięć chlebów i dwie ryby dla 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet? Pięć tysięcy to przecież małe miasteczko. Co uczniowie mogli sobie pomyśleć? Pewnie, że Jezus nie wie, co mówi. Dobrze, że jednak byli Mu posłuszni. Usadzili ludzi na trawie i Jezus wziął te 5 chlebów i 2 ryby. Spojrzał w niebo, pobłogosławił jedzenie i łamał chleb, dawał go uczniom, a ci rozdawali ludowi. Pamiętacie, jak skończyła się ta historia? Tak, tak …. jedli WSZYSCY, i byli nasyceni i ……….. zebrali 12 pełnych koszy okruchów! Wow! Niesamowite! To jest cud!

Czy myślicie, że dzisiaj Bóg nie może uczynić tego dla nas, dla Ciebie i dla mnie? Ja wierzę, że może!

Jeżeli ktokolwiek z nas, Ty, ja będzie potrzebować pomocy, Bóg jest w stanie i chce uczynić dla nas cud! I to zrobi, jeśli będzie taka potrzeba i będziemy w to wierzyć. Dlatego, jeśli jesteś w potrzebie, czyń, co możesz w naturalnej sferze, i jednocześnie wołaj do Boga o pomoc i cud! Są takie sytuacje, gdzie tylko cud może pomóc. I nigdy nie wątp, że Bóg jest za mały, że nie może, że nie chce Ci pomóc! On kocha Cię, jest wielki, może i chce Ci pomóc!

Pamiętajmy! Bóg nie dopuści, by sprawiedliwi, czyli Jego ludzie cierpieli głód!

Artykuł zamieszczony za zgodą autorki, źródło: https://wp.me/p38O5l-fA

Polecane pozycje ze sklepu Crown

Kupując w naszym sklepie stajesz się częścią tego, jak pomagamy innym.

DANE FUNDACJI

Fundacja Crown
ul. Zamiejska 7
05-800 Pruszków

Coś nie działa? Napisz