was successfully added to your cart.

Filmy

Boże rozwiązania – nasza praktyka i doświadczenie

Jako pierwszy oglądaliśmy film pt. „Oliwa wdowy” na konferencji Biblia o Finansach. Następną była historia pt. „Abraham i Izaak” jak podejmować trudne decyzje. Pierwsza reakcja to wzruszenie, poruszenie serca, doświadczenie wszechmocy Bożej i umocnienie w wierze.

Kiedy zestawy udostępniono do sprzedaży znalazły swoje miejsce w naszym domu. Zapragnęliśmy je obejrzeć razem z dziećmi.

W tamtym czasie na modlitwie rodzinnej omawialiśmy z dziećmi 10 kroków do dojrzałości chrześcijańskiej opracowanych przez ks. Franciszka Blachnickiego. Rozpoczął się marzec i podjęliśmy krok trzeci na temat: Jezus Chrystus. Jako uzupełnienie omawianych treści zaproponowaliśmy dzieciom obejrzenie filmu pt. „Wywyższony” i tak to się zaczęło. W okresie  Wielkiego Postu jeden wieczór w tygodniu w ramach naszej modlitwy rodzinnej oglądaliśmy i rozmawialiśmy na temat jednego filmu. W ten sposób przybliżyliśmy się do Wielkanocy.

W okresie paschalnym prowadziliśmy w naszej parafii studium biblijne na temat: „Co Pismo święte mówi o pracy, wydawaniu pieniędzy, dawaniu, oszczędzaniu, zadłużaniu się i stylu życia”. Spotykaliśmy się z uczestnikami studium raz w tygodniu: głosiliśmy konferencję co Pismo święte mówi na dany temat, a potem oglądaliśmy jeden z filmów i rozmawialiśmy na jego temat. Widzieliśmy jak Bóg poprzez historie biblijne porusza serca ludzi.

Filmy dobrze służą nam podczas rekolekcji. Oglądamy je na Podsumowanie Dnia z uczestnikami rekolekcji tematycznych Domowego Kościoła „Jedność małżeńska a finanse”. W ciągu dnia Bóg mówi do nas w Swoim Słowie np. o różnicach pomiędzy Bożą i ludzką ekonomią, a wieczorem oglądamy film pt. „Nagroda Abrahama”. Po filmie rozmawiamy w małych grupach (kręgach) na temat treści, które trafiają do naszych serc.

Najczęściej wykorzystujemy film pt. „Wywyższony”. W naszej parafii jesteśmy zaangażowani w kursy dla narzeczonych. Omawiamy temat tworzenia środowiska wiary w rodzinie. To nasz ulubiony temat, kiedy możemy dzielić się tym jak  realizujemy katechumenat rodzinny. Konkluzja zwykle jest taka sama: „nie można dać komuś coś czego się samemu nie ma”. Tak samo jest z wiarą: nie można przekazać dzieciom wiary jeśli samemu nie żyje się wiarą. Na zakończenie spotkania z narzeczonymi wyświetlamy film pt.  „Wywyższony” z nadzieją, że Bóg wzbudzi refleksję na temat wiary w sercach uczestników spotkania.

Zachęcamy wszystkich do wykorzystywania filmów nie tylko do własnego rodzinnego użytku, ale wszędzie gdzie będziemy mieli do tego okazję: we wspólnocie, w kościele, w szkole dzieci itp.

DANE FUNDACJI

Fundacja Crown
ul. Zamiejska 7
05-800 Pruszków

Coś nie działa? Napisz