was successfully added to your cart.

Właśnie w ubiegłym tygodniu dobiegł końca mój urlop. Oznacza to nic innego jak czas do pracy. A że bardzo kocham pisać i mówić o finansach, dzisiaj z wielką przyjemnością podzielę się kolejną porcją tego, co mam na sercu.

Kiedy zastanawiałam się nad tym, co dzisiaj napisać, moją uwagę przyciągnął problem bogactwa i ubóstwa.

Istnieje wiele nieporozumienia, co do tego, czy cnotą jest być bogatym, czy biednym. Często słyszę pogląd, że chrześcijanie powinni być biedni, a bogactwo jest złe i grzeszne. Spotkałam się również ze stanowiskiem, że jeżeli chrześcijanin nie jest bogaty, to na pewno jest grzeszny, albo coś z nim tak, bo ci, którzy wierzą Bogu są bogaci. Jednak żadna z tych opinii nie ma nic wspólnego z Bożym spojrzeniem na stan posiadania.

Sam Bóg jest baaaaardzo bogaty. Bowiem wszystko należy do Niego. Dawid w 24 Psalmie pisze: „Pańska jest ziemia i to, co ją napełnia, Świat i ci, którzy na nim mieszkają.” W Księdze Aggeusza czytamy także: „Moje jest srebro i moje jest złoto – mówi Pan Zastępów” (Ag. 2, 8). Natomiast w Apokalipsie Św. Jana dostrzegamy opis miasta Jeruzalem, jakie Bóg przygotował swoim wiernym: „A mur jego zbudowany był z jaspisu, samo miasto zaś ze szczerego złota, podobnego do czystego szkła. Kamienie węgielne muru miasta były ozdobione wszelakimi drogimi kamieniami…„. (Obj. 21, 18 – 19a). Widzimy zatem, że Bogu nie brakuje bogactwa materialnego. On wszystko posiada. Jest właścicielem absolutnie wszystkiego. Bóg wszystko stworzył. Jest samowystarczalny. Do niego należy złoto i srebro, drogie kamienie, bogactwa naturalne, ukryte skarby, zwierzyna na polach, pola i lasy. Nie mam zatem wątpliwości, że Bóg jest nieprzeciętnie bogaty.

Ale co z wierzącymi? Czy oni powinni być biedni?

A może jednak bogaci? Czy Bóg chce, abyśmy byli bogaci? A może jednak biedni? Czy mam mieć wyrzuty sumienia, kiedy się bogacę? Czy rzeczywiście bogaty nie może wejść do Królestwa Bożego, tak jak wielbłąd nie może przejść przez ucho igielne? Czy niebo jest dla bogaczy? Czy pieniądze są korzeniem wszelkiego zła? Co Biblia mówi na ten temat?  O tym już w moich następnych postach i to już wkrótce.

Artykuł zamieszczony za zgodą autorki, źródło: https://wp.me/p38O5l-s8

Polecane pozycje ze sklepu Crown

Kupując w naszym sklepie stajesz się częścią tego, jak pomagamy innym.

DANE FUNDACJI

Fundacja Crown
ul. Zamiejska 7
05-800 Pruszków

Coś nie działa? Napisz