was successfully added to your cart.

Dzisiaj chciałam napisać kilka słów do tych, co się zmagają z finansami, niezależnie od tego, czy są to finanse przez małe „f” czy też przez „F” duże.

Mam dobrą wiadomość: „Bóg się o Ciebie troszczy”!

Może wydaje Ci się, że nie ma rozwiązania dla Twojej sytuacji, że jest to sprawa beznadziejna, że trudna będzie temu zaradzić. Wiesz co, masz rację. Tobie samemu będzie trudno znaleźć rozwiązanie, ale ….. nie Bogu! Bóg już dawno zaplanował rozwiązanie dla Twojej sytuacji. On wszystko wie, i zanim ten problem się pojawił, On znalazł na niego sposób. Tak, tak, Bóg już wie, co się stanie. Z Bogiem nie zginiesz, ale będziesz żyć! Przejdziesz tę trudną sytuację. Na pewno!

Powiesz mi, nie wiesz, o czym piszesz. Nie wiesz, co u mnie się dzieje. To prawda! Nie wiem, ale znam mojego Boga, który nigdy nie zostawiał mnie samej w tarapatach. Znam mojego Boga, który zawsze mnie ratował z trudnych sytuacji. Znam mojego Boga, który gdy wydawało się coś niemożliwe, On pomagał mi się wydobyć z bagna. On jest Bogiem, a nie człowiekiem! I On istnieje na prawdę! On stworzył niebo i ziemię i wszystko, co je wypełnia! On jest Stwórcą! On to, czego nie ma powołuje do bytu! On wzbudził Jezusa z martwych! On dzisiaj uzdrawia, wskrzesza z martwych, On zaopatruje! Słowo Boże mówi, że Jezus wczoraj, dzisiaj i na wieki ten sam (Hebr. 13, 8)! Jezus się nie zmienia! Dlaczego więc nie miałby Ci pomóc? Na pewno nie dlatego, że jest za słaby.

Powiesz, nie znasz mnie, nie jestem godzien, aby mi Jezus pomógł.

Nie zasłużyłem na Jego miłość i pomoc. W takim razie, ja zadam Ci pytanie. A kto zasłużył na Jego miłość? Nikt. Biblia mówi, że wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej (Rzym. 3, 23). A zapłatą za grzech jest śmierć (Rzym 6, 23). Zatem wszyscy zgrzeszyli i powinni ponieść śmierć za swój grzech. Jednak nie musimy tego robić, nie musimy umierać, bo Bóg posłał swojego Syna, Jezusa, który poniósł karę za nas wszystkich. To my powinniśmy umrzeć. Jednak Bóg w ogromnej swojej miłości oddał swojego Syna, abyśmy żyli i do tego żyli w obfitości.

W Ewangelii Jana 10, 10 czytamy słowa Jezusa: „Ja przyszedłem, aby (owce) miały życie i obfitowały”. Jezus poniósł karę za Twoje winy, Twoja wina została zmazana.

I jeśli tylko powierzyłeś swoje życie Jezusowi i poprosiłeś Boga o wybaczenie swoich win, to kiedy Bóg patrzy na Ciebie, to nie widzi żadnych grzechów, żadnych nieprawości. Widzi tylko kogoś, kto jest czysty i niewinny. Tak, to trudne do wyobrażenia i zrozumienia. Jednak to prawda! Zatem, jesteś godzien, aby Bóg Ci pomógł! Jesteś Bożym dzieckiem! Sam Bóg jest Twoim Ojcem! Bóg, który jest bogaty jest Twoim tatusiem. Wow! Czy gdyby Twój ziemski tato był bogaty, to czy nie byłyby rozwiązane Twoje problemy finansowe. Spójrz na to, że Twój tato w niebie jest też bogaty i chce Ci pomóc.

Bóg, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale go za nas wszystkich wydał, jakżeby nie miał z nim darować nam wszystkiego (Rzym. 8, 32)? No właśnie jak?

Powiem coś jeszcze więcej, Bóg czyni o wiele więcej niż my Go o to prosimy, czy też nawet o tym myślimy (Ef. 3, 20). Daleko więcej, daleko obficiej.

Zatem, nie martw się, nie myśl, co będzie. Zostaw to Bogu. On się o Ciebie troszczy. Siądź sobie wygodnie w fotelu i powiedz: „Panie, zmagam się z tą sprawą od tak dawna. Nie wiem, jak sobie poradzić z moimi problemami finansowymi. Ty wiesz, że potrzebuję rozwiązania. Sam nie jestem w stanie sobie poradzić. Powierzam Ci tę sprawę. Proszę pomóż mi. Zrób coś z tą sprawę. Użyj swojej mocy. Daj mi swoją mądrość, daj właściwe pomysły. Otwórz swoje niebo przede mną. Ty zawsze wygrywasz i wiesz, co dla mnie najlepsze. Ty jesteś moim tatą i cała moc na niebie i na ziemi należy do Ciebie. Proszę zaingeruj w mojej sprawie. Sam sobie już nie radzę. Potrzebuję Cię. Zabierz mój strach i moje zmartwienie. Proszę wlej swój pokój do mojego serca. Kocham Cię, Panie Jezu! Pomóż mi, proszę.” 

Wylej przed nim swoje serce i nie ustawaj w modlitwie i wołaniu o Bożą pomoc, a gwarantuję Ci, że Boża odpowiedź przyjdzie. Zawsze przychodzi. Doświadczyłam tego tak wiele razy, i w to w tak trudnych sytuacjach. I to niezależnie od tego, jakich problemów i jakich kwot sprawa dotyczyła. Bóg jest dobry i ma tylko dobre rzeczy dla nas.

Jeżeli masz trudny problem do rozwiązania i potrzebujesz modlitwy, napisz do mnie maila na adres: finansewbiblii@gmail.com. Będę się o Ciebie modlić. Jeżeli napiszesz do mnie przed 5 maja, to wydrukuję Twoją prośbę i zawiozę ją do Ściany Płaczu w Jerozolimie, i tam, gdzie jest niezwykła Boża Obecność powierzę ją Bogu.

Pamiętaj, Bóg jest wielki, kocha Ciebie i ma dla Ciebie odpowiedź.
Pamiętaj, że jesteś zwycięzcą w Jezusie!!!!
Nie poddawaj się, a będziesz oglądać wielki triumf Boga w swoim życiu!

Artykuł zamieszczony za zgodą autorki, źródło: https://wp.me/p38O5l-CA

Polecane pozycje ze sklepu Crown

Kupując w naszym sklepie stajesz się częścią tego, jak pomagamy innym.

DANE FUNDACJI

Fundacja Crown
ul. Zamiejska 7
05-800 Pruszków

Coś nie działa? Napisz