was successfully added to your cart.

Zaiste, drzewo figowe nie wydaje owocu, a na winoroślach nie ma gron. Zawodzi drzewo oliwne, a rola nie dostarcza pożywienia. W ogrodzeniu nie ma owiec, a w oborach nie ma bydła. Lecz ja będę radował się w Panu, weselił się w Bogu mojego zbawienia. Wszechmogący Pan jest moją mocą. Sprawia, że moje nogi są chyże jak nogi łań, i pozwala mi kroczyć po wyżynach. Hab 3, 17 – 19

Czasami w naszym życiu zdarzają chwile, że nic nam nie wychodzi.

Wydaje się jakby wszystko zawodziło i wszystko obracało się przeciwko nam. Nie idzie na linii pracy, nie działają relacje tak jak powinny, w domu psują się sprzęty, komputery nie działają, padają smartfony, zalewa piwnicę. Zadajemy sobie wtedy pytanie, dlaczego mi te rzeczy się przytrafiają. Zaczynamy czuć się jak nieudacznicy, obwiniamy siebie i Boga, że na nas zsyła „plagi”. Pytamy, co nie tak jest z nami, co nie tak jest z Bogiem. Dlaczego właśnie my musimy tego doświadczać. To niesprawiedliwe.

Prorok Habakuk znalazł się w podobnej sytuacji. Drzewa owocowe, które uprawiał nie wydały plonu, ziemia, przy której się tyle trudził nie dostarczyła mu pożywienia, nie miał zwierząt, które można by wykorzystać do zjedzenia. Sytuacja wydawała się bez wyjścia.

Co człowiek w takiej sytuacji zrobiłby?

Oczywiście chciałby narzekać, płakać, lamentować, załamywać ręce, obwiniać Boga za wszystkie te nieszczęścia. Zwłaszcza my Polacy mamy tendencję do narzekania, obwiniania i krytykowania innych za nasze nieszczęścia. Co zrobił jednak Habakuk?

Habakuk w sytuacji głodu i zniszczenia uwielbiał Boga.

Tak, tak, pomimo nieszczęścia i trudności, prorok mówi: „a ja będę radować się się w Panu, Bogu mojego zbawienia!”. Wow! Pomimo nieszczęścia Habakuk zdecydował, że będzie radował się w Bogu. Zwróćmy uwagę na to, że on podjął decyzję, aby cieszyć się. Nie była to radość, która była naturalna. On zdecydował. Dlaczego mógł się cieszyć? Bo wiedział, że jego Bóg jest Bogiem zbawienia. Co to znaczy, że Bóg jest Bogiem zbawienia? To znaczy, że jest Bogiem zaopatrzenia, że jest Bogiem uzdrowienia, że jest specjalistą od wyciągania nas z trudnych sytuacji, że jest Bogiem zapewniającym nam życie wieczne. Habakuk doskonale o tym wiedział, dlatego pomimo trudnych okoliczności zdecydował się cieszyć.

Zobaczcie, że Habakuk mówi: „Wszechmogący jest moją mocą”.

Już samo określenie Boga jako Wszechmogący wskazuje, że jest On tym, którzy wszystko może. I właśnie ten Bóg, który może wszystko jest Habakuka i naszą mocą. To dzięki Bogu jesteśmy silni, kiedy powstają przeciwko nam okoliczności. To tylko dzięki Bogu mamy siłę, aby podjąć działania, kiedy powstają przeciwności. I to Bóg sprawia, pomimo trudnej sytuacji, że nasze nogi są chyże jak nogi łani, tj. że mamy siłę, aby zdobywać nowe tereny, mamy siłę, aby biegać i skakać, mamy siłę, aby żyć w radości i bez trosk. I to Bóg czyni, że możemy kroczyć po wyżynach.

Nie ważne jest zatem jaka jest nasza sytuacja, czy mieszkamy gdzieś kątem, czy mamy długi, które nas przerastają, czy wali się nam na wszystkich frontach, gdy toniemy w zalewie trudności. Nie ważne jaką mamy sytuację. Ważne jest jednak to, jaka jest nasza reakcja na trudności. Niech będzie taka jak proroka Habakuka. Niezależnie od tego, co widziały jego oczy, on cieszył się w Bogu zbawienia. Kiedy jest trudno i źle – raduj się w Jezusie, skacz, tańcz, krzycz dla Boga pamiętając, że On jest tym, który nam pomoże. I to On sprawi, że będziemy chodzić po wyżynach. Zacznijmy tylko uwielbiać Boga, śpiewać Mu i radować się Jego obecnością, a zobaczymy jak sytuacja się zmienia. Przecież nasz Bóg jest Bogiem radości, życia i świętowania. Nie ważne, co widzą nasze ziemskie oczy. Wybawienie może przyjść w mgnieniu oka. Biblia jest pełna takich historii. Zacznijmy się cieszyć i radować w Bogu.

Artykuł zamieszczony za zgodą autorki, źródło: https://wp.me/p38O5l-D6

Polecane pozycje ze sklepu Crown

Kupując w naszym sklepie stajesz się częścią tego, jak pomagamy innym.

DANE FUNDACJI

Fundacja Crown
ul. Zamiejska 7
05-800 Pruszków

Coś nie działa? Napisz