was successfully added to your cart.

Dzisiaj przyszło do mnie, aby napisać kilka słów do osób zmęczonych i obciążonych pracą, prowadzeniem biznesu, zarabianiem pieniędzy lub trudną sytuacją dotyczącą właśnie tej dziedziny życia.

Czasami zdarza się, że jest bardzo ciężko. Wydaje się, że nie ma już siły, aby ciągnąć dalej.

Zdarzają się okoliczności, które nas przerastają. Trwa to tak długo, że stajemy się zmęczeni, obciążeni i tak jakby zaczynało nam brakować nam sił.
Jest jednak jeden wspaniały fragment w Ewangelii Mateusza 11, 28, który brzmi:

“Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie.” (Biblia Warszawska)

“Przyjdźcie do Mnie wy wszyscy, którzy jesteście utrudzeni i uginacie się pod ciężarem, a Ja wam sprawię ulgę.” (Biblia Warszawsko – Praska)

Jezus w tym fragmencie mówi, aby przyjść do Niego i Jemu oddać całe swoje zmęczenie, całe swoje utrudzenie, sytuację, w której się znajdujemy, a on da nam ukojenie, ulgę czy inne jeszcze tłumaczenie mówi odpoczynek. Nie ma to jak Jezus, nasz przyjaciel, który przynosi nam ulgę i odpocznienie.

Wiecie, kiedy jestem zmęczona, kiedy nie mam siły i kiedy wydaje się, że nie pociągnę już dalej, wtedy przychodzę do Jezusa i zwykłymi słowami mówię Mu, że nie daję rady i jest mi ciężko.

Mówię, że oddaję Mu swoje ciężary, swoje zmęczenie i obciążenie. Przypominam Mu, co powiedział w swoim Słowie, że kiedy przyjdę do Niego, to da mi ukojenie. Wylewam przed Nim szczerze swoją dusze, to, jak się czuję, jak potrzebuję Jego wsparcia. Rozmawiam z Jezusem jak przyjaciel z przyjacielem. I wiecie, co się dzieje? ….. przychodzi ulga. Nie wiem, jak to się dzieje, ale kiedy tak się wypłaczę, porozmawiam, powołam się na Jego obietnice, posiedzę w ciszy przed Nim, coś się zmienia. Bo przecież sam Jezus obiecał, że kiedy będę spracowana i obciążona, i przyjdę do Niego w tym stanie, to On da mi ulgę i sprawi odpoczynek. To na prawdę działa.

Jeśli więc czujesz się właśnie tak jak napisałam, obciążony, zmęczony i utrudzony, nie masz siły, aby iść dalej, coś się wyczerpało, coś uciekło, po prostu przyjdź do Jezusa.

I w szczerości wylej przed Nim swoje serce, powiedz, jak się czujesz, powiedz, że Ci ciężko i że Ci źle. Po prostu powiedz, że oddajesz Jemu swoje zmęczenie, rozczarowanie, obciążenie, to wszystko, co Cię męczy i obciąża. Przypomnij Mu, że obiecał w swoim Słowie, że kiedy przyjdziesz do Niego to da Ci odpoczynek. I czekaj na to, co sam Jezus dla Ciebie uczyni. Nie myśl, że dla Ciebie to nie zadziała. Bóg nie ma względu na osobę. Nie ma znaczenie, kim jesteś, co zrobiłeś lub zrobiłaś, albo  czego nie zrobiłeś/-aś. Nie ma znaczenia. Bóg jest dobry i chce Ci pomóc, i chce dać Ci ulgę w Twojej trudnej i ciężkiej sytuacji. Po prostu przyjdź do Jezusa, oddaj Mu swoje obciążenia, a zobaczysz, jak wspaniałej ulgi doświadczysz.

Artykuł zamieszczony za zgodą autorki, źródło: https://wp.me/p38O5l-wr

Polecane pozycje ze sklepu Crown

Kupując w naszym sklepie stajesz się częścią tego, jak pomagamy innym.

DANE FUNDACJI

Fundacja Crown
ul. Zamiejska 7
05-800 Pruszków

Coś nie działa? Napisz