was successfully added to your cart.

Chciałabym dzisiaj zacząć od następującej wypowiedzi Salomona:

Błogosławiony człowiek, który znalazł mądrość; mąż, który nabrał rozumu; gdyż nabyć ją jest lepiej niż nabyć srebro i zdobyć ją znaczy więcej niż złoto. Jest cenniejsza niż perły, a żadne klejnoty nie dorównają jej wartości.  W jej prawicy jest długie życie, w jej lewicy bogactwo i chwała. Jej drogi są drogami rozkoszy, a wszystkie jej ścieżki wiodą do pokoju. Jest drzewem życia dla tych, którzy się jej uchwycili, a ci, którzy się jej trzymają, są uważani za szczęśliwych. Pan mądrością ugruntował ziemię i rozumem stworzył niebiosa. Prz. 3, 13-19

Fragment ten co prawda mówi o mądrości, ale znajdujemy w nim wskazówkę, jak zabezpieczyć swoją przyszłość i swoich dzieci zdobywając bogactwo.

Z powyższego cytatu wynika, że nabycie mądrości (hebr. חָכְמָה, wymawiane: khok-maw, ang. wisdom) jest dużo lepsze niż nabycie srebra i złota. Mądrość jest tak cenna, że nie mogą z nią równać się żadne klejnoty, perły czy drogie kamienie. Dlaczego? Już spieszę z odpowiedzią. Z omawianego fragmentu wynika, że dzięki mądrości zdobędziemy długie życie, a także bogactwo i chwałę. To mądrość zapewnia nam pokój i szczęście. Niektórzy popełniają wielki błąd szukając bogactwa, a nie mądrości. Bogactwo nie da nam mądrości, ale mądrość przyniesie ze sobą bogactwo i wiele więcej.

Co to znaczy szukać mądrości? Czym jest ta mądrość? O tym już w następnym wpisie. Do „usłyszenia” już niedługo.

Artykuł zamieszczony za zgodą autorki, źródło: https://wp.me/p38O5l-u

Polecane pozycje ze sklepu Crown

Kupując w naszym sklepie stajesz się częścią tego, jak pomagamy innym.

DANE FUNDACJI

Fundacja Crown
ul. Zamiejska 7
05-800 Pruszków

Coś nie działa? Napisz