was successfully added to your cart.

„A Bóg mój zaspokoi wszelką potrzebę waszą według bogactwa swego w chwale, w Chrystusie Jezusie.” Flp. 4, 19

Dzisiaj chciałam napisać kilka słów zachęcenia.

Zaczęłam od od fragmentu z Biblii, który bardzo lubię. Fragment ten pokazuje na możliwości i wielkość Boga. Zwrócę naszą uwagę na 2 rzeczy. Po pierwsze Bóg zaspokoi każdą naszą potrzebę. Czym są potrzeby? Potrzeby to nic innego jak żywność, ubranie i dach nad głową. Zatem Bóg obiecuje nam, że zaspokoi nasze potrzeby, tj. zatroszczy się o jedzenie dla nas, o ubrania i mieszkanie. Kiedyś mój bardzo dobry znajomy, Żyd powiedział: „Ty tylko piszesz, że Bóg coś zrobi. Nie piszesz natomiast, że człowiek powinien coś ze swojej zrobić. W ten sposób uczysz ludzi, że powinni być leniuchami.” Oczywiście nigdy tego nie miałam na myśli. Bogu podobają się pracowici ludzie i ostrzega przed lenistwem. Natomiast, kiedy mówię, że Bóg zaspokoi nasze potrzeby, to mówię, że pomoże nam w ich zaspokojeniu. Jak? Pomoże nam znaleźć pracę, sprawi, że dostaniemy podwyżkę, spośród wielu kandydatów do pracy, to właśnie my ją możemy dostać. Może też pobudzić serca innych ludzi, którzy nas obdarują tym, czego nam potrzeba. Ale też może sprawić cud, np. w postaci pomnożenia jedzenia. Wielokrotnie słyszałam opowieści ludzi, którzy doświadczyli pomnożenia jedzenia. Powiesz mi, ale to już cud, a ja w cuda nie wierzę. Bogu jednak nie przeszkadza robić cuda dla innych, kiedy ty nie wierzysz. Zaczynam odbiegać od tematu, więc muszę szybko się zdyscyplinować. Wracając do pomnożenia jedzenia, widziałam na własne oczy, jak z niewielkiej ilości makaronu (może jedna paczka) zostało nakarmionych kilkanaście osób. Czy to nie cud? I porcje wcale nie były takie małe. Bóg też nie ma względu na osobę, której zaspokoi potrzeby. Nie ważne kim jesteś, nieważne ile posiadasz, Bóg zaspokoi Twoje potrzeby.

Chciałabym zwrócić w tym fragmencie uwagę na to, że Bóg zaspokoi nasze potrzeby w według swego bogactwa w chwale, w Jezusie Chrystusie.

Z tej części wersetu wynika, że Bóg jest bogaty. Ale też że bogactwo jest w Jego chwale, w Jezusie Chrystusie. Gdzie jest więc Boże bogactwo i Boże zaopatrzenie? W Bożej chwale i w dodatku w Jezusie Chrystusie. Aby mówić o zaspokojeniu twoich potrzeb, to powinniśmy być w Chrystusie, dlatego przede wszystkim oddajmy swoje życie Jezusowi w szczerej modlitwie przed Bogiem i uwielbiajmy, wywyższajmy Boga, oddawajmy Mu chwałę, a zobaczymy potężne cuda w dziedzinie finansów.

Artykuł zamieszczony za zgodą autorki, źródło: https://wp.me/p38O5l-CK

Polecane pozycje ze sklepu Crown

Kupując w naszym sklepie stajesz się częścią tego, jak pomagamy innym.

DANE FUNDACJI

Fundacja Crown
ul. Zamiejska 7
05-800 Pruszków

Coś nie działa? Napisz