Szukaj

 

W telewizji Republika, w audycji "Polska na Dzień Dobry" o oszczędzaniu na wyjazdy wakacyjne i o długach - rozmowa z liderami EFCrown.

 

  Czytaj więcej...


 

Z Elżbietą Wrotek, autorką książki pt. „Pułapki na drodze do wolności finansowej”, rozmawia Tomasz Strużanowski.

 

TOMASZ STRUŻANOWSKI: - Wielu zapytałoby pewnie w tym miejscu: Od jakiej kwoty zaczyna się wolność finansowa? Ja postawię je trochę inaczej: Na czym polega wolność finansowa?

ELŻBIETA WROTEK: - „Wolność”, podobnie jak „miłość” jest rozumiana w różny sposób, przez każdego trochę inaczej. Dla mnie wolność finansowa ma dwa wymiary: wewnętrzny i zewnętrzny. Wolność wiążę z możliwością i umiejętnością pełnienia woli Bożej. Dlaczego? Bo wierzę, że człowiek jest prawdziwie wolny i szczęśliwy robiąc to, co zaplanował dla Niego Stwórca. Wolność w wymiarze zewnętrznym dotyczy sytuacji

 

  Czytaj więcej...


Anna i Michał Malińscy – rodzice trojga dzieci, od lat w ramach ośrodka Fundacji Światło–Życie „Zakkai” prowadzą kursy związane z biblijnym spojrzeniem na finanse, opowiadają o tym, czy Pan Bóg zna się na pieniądzach.

Marcin Jakimowicz: Macie konto razem czy osobno?

Anna i Michał Malińscy: Osobno. Mamy dwa konta bankowe. Ale zarządzamy nimi wspólnie.

A kto jest właścicielem tych pieniędzy?

Pan Bóg. Podobnie jak tego domu, sprzętów

To metafora?

 

  Czytaj więcej...


 

W dniu 19.02.2016 roku w Warszawie Aktem Notarialnym została powołana Fundacja Edukacja Finansowa Crown.
Fundatorami zostali: Anna i Czesław Czechowie ze Szczecina, Julia i Zdzisław Miara oraz Dawid Mrotek z Warszawy, Wojciech Nowicki z Tarnowa Podgórnego, Iwona Styczeń ze Świdnicy oraz Elżbieta Wrotek z Warszawy.
Po podpisaniu Aktu Notarialnego odbyło się pierwsze posiedzenie fundatorów, na którym wyłoniono przewodniczącą Rady - Iwonę Styczeń oraz zarząd Fundacji w składzie: prezes zarządu - Zdzisław Miara, wiceprezes - Wojciech Nowicki, sekretarz - Elżbieta Wrotek. Fundatorzy rozmawiali na temat wizji i kierunków rozwoju Fundacji po zarejestrowaniu jej w KRS.
 

  Czytaj więcej...


W Chorzowie odbyła się pierwsza w południowej Polsce konferencja "Zawód czy powołanie. Biblia o pracy". Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Fundacji "Światło-Życie" ZAKKAI w Chorzowie.

Praca jest integralną częścią życia każdego człowieka. W zamyśle Bożym powinna być realizacją misji, którą każdemu człowiekowi Bóg przeznaczył, błogosławieństwem. Powinna przynosić rozwój i pomnażanie talentów, którymi każdy z nas został obdarzony. Dzisiaj kiedy często praca budzi złe emocje i skojarzenia, istnieje wielka potrzeba budowania prawdziwych, opartych na Biblii przekonań o pracy, które dają nadzieję i wolność, pozwalają uwierzyć we własną niepowtarzalność i odkryć własne obdarowania.

Taki cel przyświecał konferencji "Zawód czy powołanie? Biblia o pracy", która odbyła się 2 kwietnia w Chorzowie. Zgromadziła przedstawicieli różnych środowisk i grup zawodowych, wśród uczestników byli pracownicy, pracodawcy, poszukujący pracy oraz osoby chcące odnaleźć właściwe miejsce na rynku pracy.
 

  Czytaj więcej...


 

W audycji "Siódmy sakrament" Izabela i Paweł Korzec, liderzy Edukacji Finansowej Crown rozmawiają o gospodarowaniu pieniędzmi.

 

  Czytaj więcej...


 

W Polsce mamy poważny problem z pieniędzmi… zaczyna się on w głowie. Zakorzeniło się, że pieniądze są złe, a zarabianie jest niegodne uczciwego człowieka. Po socjalizmie została jeszcze niechęć do przedsiębiorczości. Zostało także oczekiwanie, że państwo zapewni nam przeżycie.
 

Jednak zamożni ludzie niekoniecznie są źli. Można zarabiać uczciwie! Co więcej - mądry i inteligentny człowiek powinien  być zaradny!

 

  Czytaj więcej...


 

W dniu 29 listopada 2014 roku w godz. 10:00-18:00 miała miejsce konferencja "Biblia o finansach", która została zorganizowana przez Domowy Kościół w Wyższym Seminarium Duchownym. W konferencji wzięło udział ponad 90 osób. Wykłady prowadzili Elżbieta i Mirosław Wrotek, członkowie Domowego Kościoła oraz liderzy i wykładowcy Edukacji Finansowej Crown.
 

  Czytaj więcej...


 

W sobotę 11.10.2014 w Centrum Konferencyjnym Caritas przy ul Okopowej 55 miała miejsce pierwsza w Warszawie konferencja "Biblia o pracy" poświęcona poznawaniu Bożego spojrzenia na zagadnienia związane z pracą, odkrywaniu talentów, odnajdywaniu swojego powołania życiowego i zawodowego.

 

W ramach konferencji miały miejsce cztery wykłady na temat:

 

  Czytaj więcej...


 

4. Ogólnopolski Kongres Małżeństw jest inicjatywą Diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Świdnickiej i Fundacji "Małżeństwo Rodzina". Kongres zgromadził w Świdnicy 170 par z całego kraju. Potrwa do 5 października. Jego główne hasło brzmi: "Miłość i pieniądze", temat ten rozwijają specjaliści z zakresu finansów rodzinnych: Elżbieta i Mirosław Wrotkowie, Wojciech Nowicki, Artur Kalicki oraz specjaliści innych dziedzin: s. Małgorzata Chmielewska, Jacek Pulikowski, Mieczysław Guzewicz, ks. Grzegorz Strzelczyk i ks. Mariusz Rosik.

 

Galeria zdjęć ...

 

  Czytaj więcej...


 

W dniu 27 października o godzinie 18:00 w Kościele Bożego Ciała w Elblągu, ul. Robotnicza 29 miało miejsce spotkanie zorganizowane przez Edukację Finansową Crown.

"Biblijne zasady w pracy i finansach"


Harmonogram spotkania:

 

  Czytaj więcej...


 

Finanse to temat, który nieustannie towarzyszy nam w życiu. Jak go sobie poukładać, będąc chrześcijaninem, aby być w zgodzie z Bogiem, sobą, rodziną i otaczającym światem? Zastanawiałam się nad tym wiele razy i przez wiele lat próbowałam robić to raz z lepszym, innym razem z gorszym skutkiem, szukając właściwego i skutecznego rozwiązania.

 

  Czytaj więcej...


 

Czy Biblia ma coś wspólnego z finansami? - Otóż owszem, ma. Mogli się o tym przekonać mieszkańcy naszej Gminy uczestnicząc w Warsztatach pt. "Zaszywamy dziurawe sakiewki". Pomimo tego, że sakiewki już dawno zostały wyparte przez portfele czy wręcz karty kredytowe, problem ich dziur pozostaje nadal aktualny.

 

  Czytaj więcej...


 

Kurs przygotowuje do wystąpień publicznych, nie tylko związanych z Edukacją Finansową Crown. Oparty jest o dobre greckie tradycje retoryczne. Bardzo przydatny osobom, które na codzień zajmują się wykładaniem, sprzedażą lub prowadzą szkolenia.

 

  Czytaj więcej...


 

W dniu 14 czerwca 2014 roku w Sali Teatralnej kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Skawinie odbyła się Konferenfcja "Biblia o Finanach".

 

Na nasze zaproszenie odpowiedziało prawie 70 osób z całej Małopolski, często z odległych rejonów np. z Nowego Targu czy Nowego Sącza. Wielu uczestników to członkowie wspólnoty Domowego Kościoła, Odnowy w Duchu Świętym, ale także osób, którym po prostu leżało na sercu poukładanie spraw rodzinnych zgodnie z "Bożą ekonomią".

 

  Czytaj więcej...


 

W dniach 4-8.06.2014 roku odbyła się w Krakowie Europejska Konferencja Liderów Crown, która zgromadziła ok. 60 liderów Edukacji Finansowej Crown z całej Europy oraz Polski. Zdecydowanie najwięcej liderów przyjechało z Polski: ze Szczecina, z Trójmiasta, Poznania, Warszawy, Krakowa, Bielska-Białej, ze Śląska i innych miejsc.

 

  Czytaj więcej...


 

W dniu 17 maja 2014 roku w sali teatralnej Kolegiaty Wilanowskiej miała miejsce konferencja "Biblia o finansach", którą zorganizowali uczestnicy kursu finansowego Crown.

 

Chcieliśmy podzielić się z innnymi biblijnym spojrzeniem na finanse, ponieważ wiele osób nie uświadamia sobie, że postawa jaką przyjmujemy w kwestiach finansowych wpływa na sferę duchową i relację z Bogiem.

 

  Czytaj więcej...


 

Otrzymałem do przetestowania kwestionariusz Career Direct.Kwestionariusz mierzy 4 wymiary: profil osobowości, zainteresowania zawodowe, umiejętności oraz życiowe wartości. Narzędzie wspiera planowanie kariery zawodowej. Kwestionariusz wypełnia się on-line logując na stronie Career Direct.

 

  Czytaj więcej...


  

 

Relacja i zdjęcia z pierwszej konferencji "Biblia o pracy" czyli Boże spojrzenie na pracę - więcej ...

 

  Czytaj więcej...


 

W pracy potrzebna jest i nasza inwencja i Boża pomoc - mówił w czasie konferencji Zdzisław Miara, prelegent, doradca i inicjator ogólnopolskiego cyklu konferencji "Biblia o finansach".

 

5 października w Auli Morskiej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni odbyła się pierwsza w Polsce konferencja: "Zawód czy powołanie? Biblia o pracy".

  Czytaj więcej...


 

W dniu 22 czerwca 2013 roku w dolnym kościele parafii pw. św. Józefa w Łęcznej odbyła się konferencja "Biblia o Finansach". Organizatorami konferencji byli Beata i Franciszek Kosowscy z Domowego Kościoła wraz liczną grupą pomocników oraz Edukacja Finansowa Crown.

 

Konferencja przebiegła w bardzo serdecznej atmosferze, a przekazywane treści były życzliwie przyjmowane przez uczestników spotkania.

 

  Czytaj więcej...W dniach 6 - 7 czerwca 2013 r. w Tarnowie odbył się Kurs Liderów Crown. W kursie wzięło udział 15 osób z Tarnowa, Nowego Sącza, Krościenka, Łękawicy i Zbylitowskiej Góry. Zajęcia w formie wykładowo - warsztatowej prowadzili Zdzisław Miara i Agnieszka Dębowczyk.

 

  Czytaj więcej...


 

W dniu 12 maja 2013 roku w Warszawie odbyła się I Konferencja Liderów Crown, która zgromadziła 22 uczestników. Spotkanie było okazją do świętowania 5-lecia Edukacji Finansowej Crown w Polsce. Zdzisław Miara, koordynator krajowy Crown w Polsce podsumował ten okres rozpoczynając od przypomnienia historii.

  Czytaj więcej...


 

W dniach 12-13 kwietnia 2013 roku w Warszawie odbył się kolejny Kurs dla Liderów Crown, który przygotowuje do zastosowania w swoim życiu, a następnie nauczania innych ludzi biblijnych zasad zarządzania finansami. W kursie uczestniczyło 21 osób. Dotychczas w kursach dla liderów wzięło udział ponad 200 osób i wielu z nich doświadczyło ogromnej przemiany życia. Kurs prowadził koordynator Edukacji Finansowej Crown w Polsce - Zdzisław Miara. 

  


 

16.03.2013 r. w Wołczynie miała miejsce konferencja „Biblia o finansach”. Organizatorzy – Anna Kulbacka wraz ze wspólnotą biblijną „Góra Błogosławieństw” i opiekunem O. Łukaszem Kopciem oraz Proboszczem parafii O. Waldemarem Korbą zdecydowali się na temat, który wydaje się kontrowersyjny w zestawieniu z Biblią – „finanse”.  Doświadczenia organizatorów konferencji, które były już robione w większych miastach w Polsce wskazują, że tematyka konferencji cieszy się dużym zainteresowaniem i dostarcza podstawowej wiedzy ekonomicznej tym, którzy posiadają dobra materialne.

 

  Czytaj więcej...


 

„Jak dobrze, że o tym się mówi!”

„Szkoda, że nie słyszałam tego kilka lat wcześniej”

„Wiedziałem to wszystko, ale nie miałem pojęcia, od czego zacząć”

„Chwała Bogu, że nasze dzieci tego słuchają”

 

 

 

  Czytaj więcej...


 

Amerykańskie małżeństwo ze stażem ponad 80-letnim stwierdziło, że sukcesem zdrowej relacji jest życie w granicach przychodów.

John obecnie ma 101 lat, Anna 97 i nadal mieszkają w domu wzdłuż wybrzeża Fairfield. Mają pięcioro dzieci, 14 wnuków i 16 prawnuków. Dwoje z dzieci zmarło w latach 60-siątych.

„Żyjemy zadowoleni i nie przekraczamy przychodów”. 

 

  Czytaj więcej...


 

We wtorek 8.01.2013 o godz. 21:40 w Radio Maryja w ramach audycji dla małżonków i rodziców miała miejsce audycja pt.  „Co Pismo święte mówi o finansach”. Na temat powodów duchowych i praktycznych podejmowania rozmów o pieniądzach mówił ks. Michał Listwon z archidiecezji warszawskiej. Następnie Elżbieta i Mirosław Wrotkowie z Domowego Kościoła omówili biblijne zasady odnoszące się do wydawania pieniędzy oraz lekcję „trzech słoików” pomocną w wychowywaniu dzieci do odpowiedzialności finansowej. Małżonkowie mówili jak planowanie wydatków może budować jedność małżeńską.

 

  Czytaj więcej...


 

W dniach 7-8 grudnia 2012 roku w Tarnowie Podgórnym odbyły sie zajęcia stacjonarne w ramach Kursu Liderów Crown. Szkolenie prowadzili Zdzisław Miara i Wojciech Nowicki.

 

W KLC uczestniczyło 14 osób z całej Polski z różnych środowisk katolickich i kościołów protestanckich (na zdjęciu obok). Kurs był prowadzony metodą konferencyjną i warsztatową: uczestnicy byli podzieleni na trzy grupy, w których omawiali studia przypadków.

 

  Czytaj więcej...


 

W Poznaniu 17.11.2012 dyskutowano o tym jak po Bożemu zarabiać i wydawać pieniądze. Chodzi o to, aby wszystko co robimy było zgodne z biblijnymi zasadami. Czy w dzisiejszych czasach kapitalizmu jest to jednak możliwe? I czy dziś wydając pieniądze przypadkiem nie grzeszymy?

 

  Czytaj więcej...

 

W sobotę 17.11.2012 z inicjatywy Katarzyny i Luka de Bruijn z Domowego Kościoła (na zdjęciu po lewej stronie) oraz Małgorzaty i Wojciecha Nowickich ze wspólnoty Genezaret (na zdjęciu po prawej stronie), w Auli Głównej Wydziału Fizyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, miała miejsce najliczniejsza dotąd w Polsce konferencja Biblia o Finansach. Centralnym punktem konferencji była msza święta w parafialnym kościele pw. św. Jadwigi Królowej. Konferencja BoF w Poznaniu zgromadziła ok. 300 uczestników.

 

  Czytaj więcej...


 

W sobotę 6.10.2012 z inicjatywy Anny i Michała Malińskich (na zdjęciu obok) w Domu Katechetycznym przy Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie miała miejsca pierwsza w Rudzie Śląskiej konferencja Biblia o Finansach.

 

W przygotowanie i zorganizowanie konferencji zaangażowali się uczestnicy kursów finansowych Crown, które odbywały się przed wakacjami. Konferencja BoF w Rudzie Śląskiej zgromadziła ok. 120 uczestników.

 

  Czytaj więcej...


Pieniądz jest dla wielu ludzi brudny, choć łacińskie przysłowie mówi: „Pecunia non olet”, czyli „Pieniądze nie śmierdzą”. W Biblii możemy przeczytać o ubóstwie i o tym, aby do rzeczy materialnych się nie przywiązywać. Jak to się ma do szukania w niej tekstów o gospodarowaniu finansami?


Dla Anny i Michała Malińskich, małżeństwa z Chorzowa, sprawa jest oczywista. Oboje w Piśmie Świętym szukają fragmentów, które pomagają im zarządzać budżetem rodzinnym.

 

  Czytaj więcej...


 

... to przestaniemy narzekać i będziemy stosować biblijne zasady zarządzania finansami w codziennym życiu.

 

Takiej postawy uczyliśmy się  na sześciodniowych rekolekcjach Domowego Kościoła „Jedność małżeńska a finanse”. W rekolekcjach zorganizowanych w czasie wakacji nad jeziorem Żarnowieckim uczestniczyły małżeństwa z całej Polski. Celem rekolekcji było uświadomienie małżonkom jaki wpływ na jedność małżeńską ma stosunek do pieniędzy i sposób zarządzania nimi.

 

  Czytaj więcej...


 

„Jesteśmy konfrontowani ze światem finansowym, nad którym żaden człowiek, żaden bank ani też żaden rząd nie ma kontroli. Przeciwnie, wydaje się, że to międzynarodowy rynek finansowy w pełni nas kontroluje”. M.in. takie sformułowanie znalazło się w liście biskupów Szwajcarii z okazji święta narodowego tego kraju.

 

  Czytaj więcej...W okresie od 11 kwietnia do 27 czerwca 2012 roku prowadziliśmy w Warszawie, w Wilanowie, w parafii pw. Św Anny studium biblijne na temat finansów. Spotkania odbywały się w stylowym saloniku w dzwonnicy, miejscu gdzie są organizowane wystawy ikon, obrazów i spotkania z ciekawymi ludźmi. Celem studium było poznanie zasad zarządzania finansami odnoszących się do dawania, oszczędzania, wydawania pieniędzy, pracy i stylu życia, jakich uczy nas Pismo święte. W spotkaniach brało udział od 16 do 22 osób. Na podstawie wypełnionych przez uczestników studium anonimowych ankiet dowiedzieliśmy się, że niektórzy przychodzili na spotkania z ciekawości, inni od dawna zainteresowani tematem chcieli dowiedzieć się, co na temat finansów mówi Biblia, co mówi Kościół. Były też powody praktyczne: aby pomóc sobie, rodzinie i innym, zweryfikować swoje nawyki w świetle słowa Bożego, nauczyć się dobrego gospodarowania pieniędzmi, zaprosić Boga do sfery życia związanej z finansami.

 

  Czytaj więcej...


 

„Religia w świecie finansów” to temat konferencji, jaka 31 maja odbyła się na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jej uczestnicy dyskutowali m.in. na temat etyki w biznesie i wpływie religii na finanse.

 

  Czytaj więcej...


 

W dniu 30.10.2010 roku odbyła się w Świdnicy konferencja Biblia o Finansach, która zgromadziła ok. 60 uczestników. Organizatorem konferencji był Kościół Zielonoświątkowy.

 

  Czytaj więcej...


 

Znacie przecież łaskę Pana naszego Jezusa Chrystusa,
który będąc bogaty, dla was stał się ubogim,
aby was ubóstwem swoim ubogacić. 2 Kor 8,9

 

Bożego Narodzenia w głębi serca i zgodnych z wolą Bożą decyzji finansowych w Nowym Roku 2017 życzy

zespół Edukacji Finansowej Crown

 

  «Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć:
będzie odrzucony przez starszyznę,

arcykapłanów i uczonych w Piśmie;
będzie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie».

Łk 9,22

 
Życzenia stawania się nowym stworzeniem w Chrystusie, obfitych łask Bożych, umocnienia w wierze oraz radości i pokoju od Zmartwychwstałego Pana

składa Edukacja Finansowa Crown

  


  

Zobacz zwiastun konferencji o finansach:

 

 
  

Zobacz zwiastun konferencji o finansach:

 

 

  

Programy Edukacji Finansowej Crown:

  

 

 

 

 

 

   

Kompas Kariery Crown to program, który pozwoli Ci odkryć

twoją unikalną ścieżkę edukacyjną lub zawodową.

Więcej informacji w zakładce Programy->Kompas Kariery Crown

lub po kliknięciu powyższej ikony.

 

Rozszerzony Profil Osobowościowy DISC

 

  

Programy Edukacji Finansowej Crown:

  

 

 

 

 

 

   

Kompas Kariery Crown to program, który pozwoli Ci odkryć

twoją unikalną ścieżkę edukacyjną lub zawodową.

Więcej informacji w zakładce Programy->Kompas Kariery Crown

lub po kliknięciu powyższej ikony.

 

Rozszerzony Profil Osobowościowy DISC

 

 
http://sklep.efcrown.pl 
 SKLEP  INTERNETOWY
 
http://sklep.efcrown.pl 
 SKLEP  INTERNETOWY